Jednym z najpopularniejszych torów wyścigowych jest ten zlokalizowany w Poznaniu. Znajduje się on na granicy Ławicy i Przeźmierowa. Dzięki ogromnej popularności na torze tym organizuje się wspaniałe imprezy motoryzacyjne, dzięki którym również Ty możesz spełnić swoje marzenia. Dowiedz się więcej o Torze Poznań i zamów voucher, który da Ci możliwość przejażdżki po torze najnowocześniejszymi, sportowymi samochodami!

Tor Poznań budowany był w latach 1975-1977 w lokalizacji, w której znajdowały się wcześniej pasy startowe Portu Lotniczego Poznań - Ławica. Dzięki współpracy Automobilklubu Wielkopolskiego i Fabryki Samochodów Rolniczych "Polmo" budowę zakończono pod koniec 1977 roku, a 1 grudnia tego roku oficjalnie go otwarto. Tor w Poznaniu podzielony jest na dwa obiekty: tor do jazdy samochodowo motocyklowej oraz tor kartingowy w Poznaniu. Oba te tory posiadają szerokość równą 12 metrów. Tor w Poznaniu jest uznawany za jeden z najlepszych torów w Polsce i ma oczywiście odpowiednią nawierzchnię nadającą się do jazdy sportowej i wyczynowej. Uwierz, że jazda Lamborghini lub Ferrari po tym torze jest prawdziwą przyjemnością! To miejsce możemy najczęściej oglądać w telewizjach motoryzacyjnych przy okazji testów, wyścigów i imprez motoryzacyjnych.

Sprawdź KALENDARZ IMPREZ, by dowiedzieć się kiedy jesteśmy w Poznaniu!

Trasa Toru Poznań


Przedstawiona grafika jest poglądowa i może odbiegać od trasy na torze.

Parametry toru w Poznaniu

Nawierzchnia: asfalt
Długość toru: 4100m
Szerokość: 12m
Zakręty: 14 (9 w prawo, 5 w lewo)
Najdłuższa prosta: 560m

Dojazd na tor Poznań z innych miast

- odległość 125km od Gorzowa Wielkopolskiego
- odległość 140km od Bydgoszczy
- odległość 180 km od Wrocławia

Adres toru

ul. Wyścigowa 3
Przeźmierowo
Sprawdź: Mapa Google

Obejrzyj przejazd na torze w Poznaniu

Niebawem udostępnimy nagranie z Toru! 

 

Spełnij marzenia na torze samochodowym

Spełnij swoje marzenia – zakup voucher i zapewnij sobie możliwość jazdy wymarzonym samochodem po torze w Poznaniu. Pamiętaj jednocześnie, że nasz voucher potraktować możesz jako prezent samochodowy dla mężczyzny lub kobiety, który z pewnością każdego usatysfakcjonuje!

Sprawdź naszą ofertę